9 wrz 2013

Jelenia Góra - imprezowo

Wrzesień w Jeleniej Górze przywitał mnie "targowo-imprezowo". W jeden weekend nawalili tego tyle, że można by zostawić pół pensji kupując różne duperele. 
Zostawiłam troszkę mniej niż pół...
Przedstawię dwie imprezy- niby podobne a moje odczucia były skrajnie różne.

Wyprodukowano pod Śnieżką - XI Wystawa Produktów Regionalnych  

Na jeleniogórskim placu Ratuszowym odbyła się XI Wystawa Produktów Regionalnych - Wyprodukowano pod Śnieżką. Pod ratuszem można było zobaczyć i kupić produkty regionalne wytworzone po obu stronach granicy - w Polsce i Czechach.

Moje zastrzeżenie jest następujące:  dlaczego w PIĄTEK i dlaczego tylko do 17-tej :( , tego rodzaju targi powinny odbywać się częściej!!
Uzupełniłam zestaw koralików oraz kupiłam prześliczne kolczyki ze szkła weneckiego. Zrobiłam drugi obchód stoisk i dokupiłam zawieszkę na szyję. Na trzeci obchód nie miałam pieniędzy :( "Handmade" nie są tanimi wyrobami, są za to wyjątkowe.

1.


2.
3.4.


5.


6.


7.


8.


9.
10.


11.

12.


XIV MIĘDZYNARODOWE WARSZTATY PSZCZELARSKIE

W dniach 7 i 8 września 2013 roku w Jeleniej Górze - Cieplicach na Placu Piastowskim, odbył się XIV Międzynarodowe Warsztaty Pszczelarskie pn. Bartnictwo w Sudetach Zachodnich - Tradycje i Dziedzictwo Kulturowe, zorganizowane przez Regionalny Związek Pszczelarzy w Jeleniej Górze.
 "Miód natury cud"
Tym razem  jesteśmy w Cieplicach na festynie pszczelarsko -... hm, no właśnie jakim.
Pomiędzy miodami możemy zaopatrzyć się w portfel, biżuterię, podróbki perfum, rzemyczki, kamyczki i nie wiadomo co jeszcze a na deser posłuchać Indianina w dresie.
Nie lubię takich imprez. Dla mnie jeśli w nazwie ma "warsztaty pszczelarskie" to właśnie to powinno być motywem przewodnim, a cały odpustowy handel powinien wylecieć na koniec kolejki. Tak się jednak nie stało.  Mam wrażenie, że ta impreza już od jakiegoś czasu przestała trzymać pewien poziom.

13.


14.

15.

16.
17.


18.

19.
20.


P.S
Niedaleko Placu Piastowskiego odbywała się jeszcze jedna impreza "Giełda minerałów i skamieniałości"

21.


I taki bonus:
Jednym z najbardziej obleganych stoisk było to miejsce...

22.
 

1 komentarz:

  1. Hi, hi widzę, że i mój mąż tam był, a nic nie powiedział :)
    Fajna relacja. Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń