26 kwi 2016

Na wakacje... do Polski!

  
    Na youtube jest taka opcja "filmy wybrane dla Ciebie" i gdzieś pomiędzy angry birds a kabaretem Moralnego Niepokoju, proponowano  mi film o wakacjach- sprawdź dlaczego warto spędzić wakacje 2016 w Polsce!
Haha, olałam film. 
   Dopiero kilka dni temu zrobił się szum medialny i zewsząd słychać "ochy i achy" jaki nasz kraj jest piękny, rzućmy wszystko i jedźmy. W filmowym miksie można rozpoznać: Zakopane, Rokiciny Podhalańskie, Wisłę, Ojców, Maczugę Herkulesa, Serock, Gdynię, Hel, Łebę, Sierpce, Skarszewo, Sułoszową, Powidz, Mikołajki, Konin, Kazimierz Dolny, Kalisz, Licheń Stary, Malbork, Moszną, Poznań, Gdynię, Sopot, Kraków, Wrocław, Warszawę. 
 
  Tak na prawdę, z tej listy byliśmy tylko w kilku miejscach, chociaż jeździmy na wycieczki od wielu lat! Wystarczy otworzyć mapę swojego regionu aby mieć spis fajnych miejsc na długie tygodnie, Polska to nie tylko ogromna Warszawa czy zatłoczone Zakopane. Na zobaczenie wszystkich "cudów" nie starczy nam ani życia, ani pieniędzy, ani czasu. A tym bardziej miejsca na dysku na relacje, filmy i zdjęcia.

   Zazwyczaj zajmuję się ruinami, ale tym razem wybrałam kilka zdjęć (głównie z Dolnego Śląska) i zachęcam, nie tylko, do wertowania map oraz przewodników, ale także zainteresowania się różnego rodzaju imprezami.
Zapraszam :)

 

1. Góry Izerskie.

2. Kolorowe Jeziorka, Wieściszowice

3. Agatowe Lato, Lwówek Śląski.

4.Cieplice Zdrój, mieszkam w raju(prawda?)

5. Jarmark Staroci, Jelenia Góra.

6.Gdanisko w Kwidzynie,  najładniejsza średniowieczna latryna w Polsce.

7. Festiwal Kwiatów i Sztuki na Zamku Książ.

8. Pociąg do nieba, Wrocław.

9. Gigantyczne marzenie księdza ze Świebodzina.

10. Kościół Pokoju w Świdnicy

11. Glinoludy... bo wszyscy jesteśmy z tej samej gliny. Bolesławiec.

12. Zagórze Śląskie, widok z Zamku Grodno.

13. Dolina Pałaców i Ogrodów to kilkadziesiąt odrestaurowanych zamków, pałaców i dworów zlokalizowanych w niezwykłej okolicy Karkonoszy i Rudaw Janowickich.
Pałac Wojanów.
 Założenie pałacowo-parkowe zostało gruntownie odrestaurowane w latach 2005 -2007. To jedna z największych rewaloryzacji zespołu pałacowego w Polsce. Przepięknie odnowiono nie tylko renesansowy dwór, ale również wszystkie obiekty dawnego majątku ziemskiego oraz romantyczny park krajobrazowy. Zapraszam do obejrzenia panoramy.

14. Świt pod Tatrami.

15.  Opolski zamek z bajki, Moszna.

16. Morze... nasze morze.

17. Świątynia Wang w Karpaczu, przeniesiona z dalekiej Norwegii.
Do Karpacza przyciąga nie tylko Świątynia, ale i niesamowity widok na góry. Zapraszam do obejrzenia panoramy

18. Krzywy Las, niedaleko Gryfina.

19.Zamek w Pieskowej Skale, niedaleko znajduje się słynna Maczuga Herkulesa.

20.Karkonosze

21. Jura Krakowsko-Częstochowska,Zamek w Olsztynie.

Nie pozwólcie sobie wmówić,że małe dziecko to przeszkoda,że zabieracie mu dzieciństwo... jak nie nauczycie potomka,że warto coś robić to za kilka lat zginie pod naporem netu i gier.

4 komentarze:

 1. ... region, w którym się mieszka trzeba bezwzględnie poznać, potem poszerzyć go nieco, i jeszcze trochę i zwiedzić cały kraj...tylko czy życia wystarczy?
  Widzę, że i w moim rejonie byłaś:)
  Serdeczności :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Płock tez jest cudnie położony. Na największej skarpie wiślanej. Zapraszam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Rzekłaś pani... pozostaje czoła uchylić z atencją na znak że zgoda panuje pełna między nami i myśli w tymże samym kierunku bieżą.

  Dzieci w podróży to radocha i choć czasami dokładają swoje zmęczenie do naszego, to przecież szczęścia dokładają więcej.

  OdpowiedzUsuń