29 maj 2017

IX Retro Parada Rowerów-Jelenia Góra


    Na 28 maja Towarzystwo Izersko-Karkonoskie zaprosiło mieszkańców Jeleniej Góry i nie tylko do wzięcia udziału w rowerowej paradzie w stylu retro.  Majowa niedziela była upiornie gorąca i wyobraźcie sobie, że znalazła się spora grupa zapaleńców chcących na rowerach, w ubraniach z różnych epok przejechać z Placu Ratuszowego do Cieplic. 
Chętni zebrali się w centrum Jeleniej Góry, skąd ok. 11.40 wyruszyli w stronę Placu Piastowskiego. Specjalnie ustawiłam się na trasie przejazdu (na ulicy Wolności) i przyszło mi poczekać troszkę dłużej niż myślałam... kto zna ulicę ten wie,że nie jest łatwo tu podjechać pod górę, a co dopiero na takich rowerach :) W centrum Cieplic zebrał się już spory tłum i rowerzyści zostali godnie przyjęci. A później był odpoczynek, sesje zdjęciowe i zabawa :)
Za rok, mam nadzieję, zaprosimy na X edycję tej wspaniałej imprezy.  
 
     Inne wpisy związane z grupą "retro moda to przygoda" to relacja z parady w 2016 roku  oraz krótka relacja z gonienia pociągu specjalnego Liczyrzepa.


Pani Elżbieta na Placu ratuszowym w Jeleniej GórzeUlica Wolności w Jeleniej GórzePlac Piastowski w Cieplicach
4 komentarze:

 1. Świetna fotorelacja. Ja mieszkam w tym mieście, ale w ten dzień wybrałam zupełnie inny kierunek wędrowania. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Fantastyczna impreza i te stroje z epok...szkoda, że mam tak daleko !
  Serdeczności :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetny pomysł, brawurowe wykonanie!

  OdpowiedzUsuń