8 paź 2013

Stoi na stacji lokomotywaTytuł: Stoi na stacji lokomotywa ...

Miejsce akcji: Jaworzyna Śląska

Bohaterowie: lokomotywy i wagony 


W trakcie ośmioletniej działalności Muzeum jego pracownicy sukcesywnie prowadzili naprawy i renowacje. Obecnie muzeum udostępnia ekspozycję obejmującą zabytkowy tabor kolejowy normalnotorowy od roku 1890 do lat 70-tych XX w. Zbiór składa się z ponad 50 lokomotyw (pochodzenia polskiego, niemieckiego, austriackiego, angielskiego i amerykańskiego), około 50 wagonów oraz żurawi kolejowych i pługu odśnieżnego. Zajmują one aż 1,5 km torów. W zabytkowych wagonach przygotowana została wystawa dotycząca "Roli Kolei w przesiedleniach po II Wojnie Światowej" źródło
Powiem szczerze, myślałam, że  to jest trochę większe. Polataliśmy po lokomotywach a i dziecku się podobało... można przy okazji pojeździć drezyną :) Zobaczenie wnętrza lokomotywy to nowe doświadczenie w moim życiu :)

Polecam na rodzinne zwiedzanie.
 
1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10.

11.

12.

13.

14.

15.

16.

17.

p.s
Administratorzy strony muzeum mogliby poprawić błędy w tekście. Niektóre są dość rażące.

9 komentarzy:

 1. Świetnie, świetnie. Dotychczas Wolsztyn odwiedziłem, ale widzę, że tu również warto zawitać. Zdjęcie szopy i stojących przed nią parowozów the best :)

  OdpowiedzUsuń
 2. :) Jako ze ja z branzy medycznej zainspirowalo mnie zdjecie nr 11 i 12 ;) Zwlaszcza analistyczne laboratoruim ;) i to w wagonie :) Od dzisiaj bedziemy sie analistykowac :) Fajna wycieczka, naszym mlodym latoroslom trzeba pokazywac takie eksponaty, to dla nich niesamowita frajda:) ...a nie tylko te kompiutery i kompiutery ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niesamowite wrażenie sprawia wejście do takiego wagonu. Pokazujemy dziecku takie atrakcje bo nawet najlepszy komputer nie zastąpi prawdziwej lokomotywy.

   Usuń
 3. ładna seria ujęć, bardzo zachęciłeś do odwiedzenia tego miejsca..
  I tu wielki plus.

  Pozdrawiam serdecznie i zapraszam do obejrzenia mojego bloga
  www.knapekblog.pl

  Pozdrawiam, K.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo fajne ciufajki. Bardzo lubię parowozy i koleje, jednak tego skansenu nie odwiedzałem.
  Dziki za wpis i pozdarwiam; :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kiedyś mieszkałam niedaleko :( a odwiedziłam go dopiero teraz :)

   Usuń