7 paź 2013

13 dzielnica

W moim archiwum  znalazłam katalog opisany jako "stajnie i 13 dzielnica". Gdzie ja byłam, że tak opisałam miejscówkę?? :) Jako 13 dzielnica są określane miejsca trudne i niebezpieczne w obrębie miasta. Hmm, wieś na taką nie wygląda... jest raczej nudna i zwyczajna.

Z zewnątrz widać dwa zaniedbane budynki i pałacyk w głębi. Gdy będziecie iść w kierunku pałacyku będzie o tym wiedziała cała wieś, a to za sprawą bardzo jazgotliwego psa.

W skład całego kompleksu wchodzą, oprócz pałacu: trzy budynki mieszkalne, budynki gospodarcze, stajnia, magazyn zbożowy, owczarnia oraz warsztat.Najbardziej do gustu przypadła mi stajnia, niestety jest w fatalnym stanie. Całość można było (można nadal?) kupić za 1,5 mln zł :)

1.

2.


3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10.

11.
12.

13.

14.

15.
16.17.
18. 


19.

20.


8 komentarzy:

 1. Serce mi peka normalnie z zalu i smutku :( jak widze takie osierocone obiekty, popadajace w ruine. Oczami wyobrazni widze tam tetniace kiedys zycie...Moglabym sie dowiedziec gdzie to jest ? Dziekuje za wspanialy blog, w ktorym ujrzalam takie miejsca o ktorych nie mialam do tej pory pojecia ;) Gold Star dla Ciebie za piekne fotografie :) Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Przykre to, że nikt się nie chce zająć tymi niszczejącymi zabudowaniami.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dolny Śląsk, okolice Legnicy :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Okropne, przerażające. Ale ile trzeba mieć szmalu i/albo woli walki, żeby takie coś wyremontować, i jeszcze potem, żeby coś z tym robić. Mówiąc szczerze, moim zdaniem, jedyny porządnie i ze smakiem odnowiony i jakoś funkcjonujący kompleks zabudowań tego typu na Dolnym Śląsku znajduje się w Staniszowie. Podziwiam jego właścicieli za odwagę i wytrwałość.

  OdpowiedzUsuń
 5. A gdzie dokładnie ? z chęcią byśmy go odwiedzili

  OdpowiedzUsuń
 6. A gdzie dokładnie ? z chęcią byśmy go odwiedzili

  OdpowiedzUsuń