3 cze 2015

Dni Otwarte-Zamek w Chobieni

Marzenia swoje spełniaj

    Prowadzę bloga od kilku lat i zawsze fotografowałam pałace, zamki, cmentarze i różne dziwne miejsca. To w większości  były "czyjeś" obiekty. Kilka miesięcy temu dokonaliśmy rodzinnego abordażu na zamek i to był TEN dzień, TEN właściwy moment... po długiej rozmowie otrzymaliśmy propozycję opieki nad zamkiem.

W imieniu swoim i Stowarzyszenia Lubusz  zapraszam na Dni Otwarte Zamku w Chobieni.
    Chobienia- wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie lubińskim, w gminie Rudna. Do rejestru zabytków wpisany jest zespół zamkowy z XV-XIX w. To obiekt do niedawna zaniedbany i niedostępny dla zwiedzających a przecież z zewnątrz robi niesamowite wrażenie.  Będzie można zobaczyć zamek od środka oraz poznać ciekawych ludzi i obiecuję, że nie będę przynudzać.
Jak ktoś jest chętny na nocleg w zamkowych murach, to nie ma sprawy. Można też zabrać namioty i rozłożyć się w parku pod zamkiem, nie będzie z tym żadnego problemu.

10 komentarzy:

 1. Jako jeden z oprowadzaczy - podkomendny Madzi - również obecuję nie przynudzać. No i najważniejsze - wszystko jest za totalną darmochę!

  OdpowiedzUsuń
 2. "Na zamku, co roku w sierpniu, odbywały się koncerty rockowe „Zamczysko”. Od 2009 roku zaniechano organizacji koncertów."
  Coś wiesz o tym?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No napisz więcej, nie bądź taka tajemnicza;)))

   Usuń
  2. Przyjechać nie mogłam, żaluję, ale widzę, że już są relacje w necie :)

   Usuń
 3. Termin mi nie pasuje, ale może kiedyś znów będzie możliwość zwiedzania, to chętnie się wybiorę.

  OdpowiedzUsuń
 4. Niedawno fotografowałem ten zamek i żałowałem, że nie można wejść do środka. Teraz można wejść, a ja nie wiem, czy uda mi się pojechać.
  Ot życie :).

  OdpowiedzUsuń
 5. A ja nawet nie wiedziałem, że taki zamek istnieje. Trzeba go dodać do listy zamków, które będę chciał w niedługim czasie zobaczyć. Pozdrawiam z Żar.

  OdpowiedzUsuń
 6. Chodziłam do podstawówki w Chobieni i pamiętam że zawsze się bałam tego zamku. Na przestrzeni minionych lat Chobienia bardzo się zmieniała, wypiękniała. Fajnie że zamek już nie straszy bo jest piękny ;-) Lubię tam wracać, w końcu to moje rodzinne strony, spora część życia i masa pięknych wspomnień :-)

  OdpowiedzUsuń