15 lis 2016

Gminne Święto Niepodległości na zamku w Chobieni

   
    11 listopada obchodziliśmy Święto Niepodległości na zamku w Chobieni. Impreza odbyła się pod patronatem Wójta Gminy Rudna Władysława Bigusa. Za organizację odpowiedzialni byli Chobieński Ośrodek Kultury i fundacja Zamek Chobienia. 
Nasi goście mogli podziwiać pokazy ułańskie, przemarsz wojsk, wystawę zabytkowych samochodów oraz pojazdy wojskowe. Kuchnia polowa wydała cały bigos i kiełbaski, gorące dania bardzo skutecznie rozgrzewały publiczność!  Teatr "Na końcu Świata" wystawił sztukę pt. "Szabla" a na zakończenie podziwialiśmy występ grupy Teatru Ognia (Karolat on Fire), niespodzianką był pokaz ogni sztucznych.
Po godzinie 14.00 na zamku zrobiło się głośno, a to za sprawą rekonstrukcji historycznej przygotowanej przez Towarzystwo Historyczne "Victoria" z pomocą zaprzyjaźnionych grup rekonstrukcyjnych (jedna z grup przyjechała aż z Rzeszowa). Oprowadziliśmy mnóstwo grup, udostępniliśmy do zwiedzania oświetlone podziemia zamkowe.

To już druga impreza organizowana przez naszą ekipę i program był bardziej rozbudowany od zeszłorocznego,  zanim dzień się zakończył w głowach powstały plany na kolejny rok. 

Dziękujemy Wam, że przyszliście na zamek i zapraszamy za rok!










































Inne zdjęcia obejrzysz  tu:
Narodowe Święto Niepodległości Chobienia 2016
11 listopada w Chobieni  
Filmy z rekonstrukcji można obejrzeć na stronie Chobieńskiego Ośrodka Kultury  film nr 4
legnica.gosc.pl 

3 komentarze:

 1. Piękne i huczne obchody!
  Serdeczności :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawe, podziw dla pasjonatów tworzących grupy rekonstrukcyjne.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bogato i barwnie! To rozumiem!!!
  U mnie niestety więcej pompy mniej zabawy, tyle że harcerze mogli się wykazać.

  OdpowiedzUsuń