3 lis 2011

Cieplickie termy II

W listopadzie tego roku miały zostać oddane do użytku słynne "termy cieplickie" czyli kompleks basenów termalnych ,zjeżdżalni, spa i Bóg jeden wie czego jeszcze. 
Termin zakończenia prac - listopad 2011, z powodu kłopotów finansowych firmy  termin nie zostanie dotrzymany i naszym spa będziemy cieszyć się w roku 2012 maj/czerwiec/kiedyś tamTermy Cieplickie Dolnośląskie Centrum Rekreacji powstają obok Parku Zdrojowego w Cieplicach na terenie o powierzchni 1,4 ha nabytym przez miasto od PMPoland. 


Na dzień dzisiejszy nasze termy wyglądają tak :)) Zamiast budynku mamy fundamenty i dziurę w ziemi. Aha, mamy i żal bo wszystko się ślimaaaaaaczyyyyyyy na tej budowie . Na nadmiar basenów nie cierpimy to i czekaliśmy na ten... poczekamy i przez zimę.


Kolejny raz okazuje się, że najtańsza oferta nie jest taka piękna jak się wydaje. Miało być pięknie a wyszło jak zwykle. 
Byle do wiosny.

Uzupełnienie 3 marca 2012 r.

Termy bardzo powoli pną się do góry.Uzupełnienie: 23. 03. 2012


Uzupełnienie: 22.05.2012
Słabo widać, ale obiekt nadal w budowie...


Uzupełnienie: 30.05.2012
Komornik zajmie konto spółki Tiwwal, głównego wykonawcy Term Cieplickich. - Szukamy wyjścia z sytuacji – mówi Mirosława Dzika, zastępczyni prezydenta Jeleniej Góry. Zapewnia, że prace na budowie trwają na bieżąco.
Tiwwal ma komornika w związku z tzw. sprawą Oleśnicką. Warszawska spółka, występująca jako lider konsorcjum, wybudowała tam kompleks sportowo-rekreacyjny Atol. Centrum zostało już oddane, ale burmistrz Oleśnicy nie mógł doprosić się naprawienia usterek, skierował więc sprawę do sądu.
 http://www.nj24.pl/article/komornik-pograzy-wykonawce-term

Uzupełnienie: lipiec 2012


Uzupełnienie: wrzesień 2012


Uzupełnienie: listopad 2012

Uzupełnienie: listopad 2012
prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła wezwał dzisiaj (27 listopada) przedstawiciela konsorcjum: firmy HOLMA – lidera konsorcjum i firmy TIWWAL w upadłości – wykonawcę Term Cieplickich i wręczył odstąpienie od umowy. Jako przyczyny podano: brak zadowalających postępów na budowie, brak działań w zakresie zabezpieczenia jej przed warunkami atmosferycznymi, brak płynności finansowej konsorcjum, co oznacza – brak wizji zakończenia tej budowy w dającym się przewidzieć czasie.  ( jelonka.com)
Uzupełnienie: marzec 2014

od 3 marca 2014 obiekt czynny w godzinach 10:00 - 22:00
3 komentarze:

 1. ostatnie zdjęcie: a dlaczego nie zrobić zjeżdżalni z komina? :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bo nie ma pieniędzy na windę :) A ludzie są leniwi i nie będą piechotą na komin włazić... :))

   Usuń
 2. Exсellent beat ! I would likе to appгentіce while уou amend youг site,
  how can i subscгibe for a blog wеb
  sіte? The account helρed me a acceptable deal.
  I had been a lіttle bit acquainted of this your broadcast
  offeгeԁ bright clear ideа Discover More Here

  OdpowiedzUsuń