30 maj 2012

Ostrzyca Proboszczowicka


Dolny Śląsk, gmina Pielgrzymka

Rezerwat przyrody został utworzony w 1962 roku, szczególnie cennym elementem są gołoborza bazaltowe i roślinność (podobno występują tam motyle niepylaki)
 

I widok na Ostrzycę Proboszczowicką od strony Marczowa http://nicckt.blogspot.com

Jadąc przez Proboszczów trzeba skręcić przy kościele (kościół ma być po lewej ręce :)). Jedziemy wzdłuż szlaku (żółtego) aż do parkingu. W pobliżu znajduje się fantastyczne miejsce na grilla i odpoczynek (w sam raz gdy człowiek zdycha po powrocie).Zostawiamy samochód i dalej idziemy na piechotę, jeżeli jesteś "niedzielnym" turystą albo po prostu nigdzie się nie spieszysz to co 100 m są wspaniałe ławeczki :)))) Ale jak to w życiu bywa pojawiają się schody, dokładnie 445 schodów. Przynajmniej tak podają źródła a ja jestem zbyt leniwa żeby je liczyć.


Im bliżej końca wycieczki tym większe wrażenie wchodzenia w zaczarowany las, drzewa rosną tam w trudnych warunkach i powstają z tego arcyciekawe konstrukcje.


Bazaltowe gołoborze


Widoki z góry (nie wiem dlaczego niektórzy piszą, że stamtąd nic nie widać)Jeżeli ktoś sobie myśli - za wysoko, za trudno, za ciężko, nie dam rady ... to podpowiem,że zdobyłam wulkan z czterolatkiem...  

6 komentarzy:

 1. Czterolatki są bardzo wytrwałe, wiem coś o tym :) Czytałem o tym miejscu artykuł, góra rzeczywiście ma wygląd wygasłego wulkanu. Wycieczka bardzo przyjemna na wiosenny wypad. Te gołoborze bardzo ciekawe.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Ostrzyca malutka jest, ale śliczna, z daleka i z bliska, zwłaszcza jesienią - te kolory!No i te widoki, marzenie;)

  Mogłabyś usunąć autoryzację?
  nie jestem automatem, ale żeby od razu to udowadniać?
  :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ładnie widać ostrzycę, kiedy wjeżdżasz do golejowa od strony wojciechowa. Podobnie jak śnieżkę kiedy wyjedziesz z barcinka w stronę jeleniej.

  Przemek

  OdpowiedzUsuń
 4. no faktycznie. nie fajnie tu komentować kiedy trzeba przepisywac kody. U Kubaneza tego nie ma.

  OdpowiedzUsuń
 5. Moderację wpisów już usunęłam. Qbanez ma bloga na wp :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Fantastyczne miejsce miałam okazje tam być ze swoimi bliskimi :)

  OdpowiedzUsuń