17 paź 2013

Most miłości

Kłódki z imionami czy inicjałami zakochanych na moście Tumskim są wieszane od 2008 roku. Po zamknięciu, kluczyk od kłódki, wrzucany jest do Odry.

Na moście robiłam zdjęcie starszej parze, państwo byli -dziesiąt lat po ślubie i komentowaliśmy modę na kłódki... Wyrwało mi się zdanie... to tylko kupa żelastwa i słyszę za plecami słowa "ale ona jest romantyczna". No tak, romantyczność wyraża się zawieszeniem na moście 2 ton żelastwa. 

 Za dwa lata most będzie remontowany i wszystkie ozdoby zostaną zdjęte. Czy w przypadku rozwodu można starać się o odszkodowanie od miasta?    

Czy w innych miastach również występuje podobna tradycja?

1.

2.

3.

4.

5.

6.

Gazuś – krasnal znajdujący się na lampie gazowej nr 4 (zgodnie z wewnętrzną numeracją ZDiUM) na Moście Tumskim. Gazuś próbując zapalić zabytkową lampę  gazową podkreśla jej wyjątkowy charakter oraz przypomina o długiej, ponad 160-letniej historii Gazownictwa we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku. Obecnie najpiękniejszym symbolem historii branży są właśnie gazowe latarnie znajdujące się na terenie Ostrowa Tumskiego.źródło


7.

8.

9.

10.

11.

12.

13.

14.

15.

16.

17.

18.


6 komentarzy:

 1. Jedna z cudownych rzeczy, z jaką kojarzy mi się Ostrów Tumski - Most Tumski! Może i żelastwo, ale jakie klimatyczne :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przyznam,że w jesiennym klimacie (barwy i światło) kłódki wyglądają nawet malowniczo...

   Usuń
 2. chciałam zawiesić naszą kłódkę na moście na Kaczawie ale.... no właśnie L. mnie od tego odwiódł mówiąc że zaraz ukradną :)
  Wrocek mam zawsze we wspomnieniach.... i to dobrych...

  OdpowiedzUsuń
 3. Zmartwię Cię?Moda jest modą i dotyka też i mniejsze mosty i miejscowości, widziałam i w Krakowie, i w Jarnołtówku;)
  Nie przeszkadzaja mi te kłódki, mysle nawet, że to jeden z sympatyczniejszych sposobów na zdobienie miast, choc rozumiem, że słowo zdobienie powinnam wziąć w cudzysłów;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sądząc po ilości turystów, most jest dodatkową atrakcją w mieście. Bo w końcu kościoły, muzea to nie wszystko... chyba.

   Usuń