7 gru 2015

Niedziela inspirowana Body Worlds


   Do 9 stycznia 2016 roku można zwiedzać wystawę BODY WORLDS & The Cycle of Life autorstwa dr. Gunthera von Hagens. Już kiedyś opisałam wyprawę do Plastinarium.
We Wrocławiu możemy obejrzeć wystawę ściśle inspirowaną tematem  zmian zachodzących podczas całego cyklu życia – zarówno w zdrowiu jak i chorobie – od rozwoju prenatalnego i niemowlęctwa, poprzez dzieciństwo i okres dojrzewania, aż po dorosłość i starość. Pomimo,że była  godzina 10.00 w niedzielę, w kolejce czekało mnóstwo osób i dawno nie byłam na wystawie, którą ludzie studiowali w ciszy i ogromnym skupieniu. 
Oprócz typowych plastynatów zaprezentowano wystawę Okiem Artysty – ekspozycję na temat wzroku i widzenia w momencie narodzin i na dalszych etapach życia  impresjonistów: Claude’a Moneta i Edgara Degasa, którzy cierpieli na schorzenia oczu – zaćmę i chorobę siatkówki. Droga do wyjścia prowadzi przez tunel pełen zdjęć stulatków z różnych część naszego globu, co takiego robili, że dożyli tak późnego wieku ciesząc się dobrym zdrowiem? Zapraszam na wystawę a znajdziesz odpowiedź.  
 
Wystawa: 
Wrocław CH Magnolia Ip.  pn. - nd.: 10:00 - 21:00 
bilet 50 zł w tygodniu i 60 zł w weekend, są zniżki dla niepełnosprawnych oraz dzieci i młodzieży.
Do Wrocławia przyjechałam specjalnie na wystawę, ale coś trzeba robić gdy zostało jeszcze kilka godzin do wyjazdu. Zrobiłam sobie spacer bocznymi uliczkami w kierunku SkyTower. 
Miasto  zadziwia ciekawymi w formie budynkami (jak ten poniżej) i tradycyjnymi remontami, budowami i utrudnieniami w ruchu.
I od razu przypomniało mi się, że są Mikołajki!


Nawet tramwaj to wiedział.


I panowie też...


Ładna reklama myjni,bez tej kraty fotka by była lepsza :(


Jak zwykle przebudowa/budowa czegoś...


Lokomotywa jak zwykle na swoim miejscu


Na murze znalazłam coś, rysunki w ciekawej formie aczkolwiek zupełnie niezrozumiałej.


Widzę,że pałac w Kamieńcu Ząbkowickim nie szczędzi na reklamach- pierwszy wagon tramwaju zawiera piękne zdjęcie pałacu!I śliczny detal na drzwiach.


W dziwnym sąsiedztwie (po prawej stronie znajduje się opuszczona budowa parkingu piętrowego) znajduje się futurystyczna siedziba NBP.


Dlaczego na jednym z osiedli znajduje się wagonik kopalniany??


Miejsce zbiórki, czyli SkyTower - dla ciekawych, na szczycie znajduje się punkt widokowy.
I jeden z symboli Wrocławia, kule jemioły na drzewach.


Wzór matematyczny na pizzę doskonałą.


I tym miłym akcentem żegnam się z Wrocławiem, meeee!


4 komentarze:

 1. Wrocław jak zawsze niezwykle ciekawy, ale na oglądanie zalanych żywicą zwłok ludzkich mnie nie namówisz - dla mnie to bezczeszczenie człowieka.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ty mi lepiej zdradź, gdzie tego rowerzystę namierzyłaś:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Skrzyżowanie Krupniczej z Bulwarem Tadka Jasińskiego. Oznacza ścieżkę rowerową i jest umieszczony dość wysoko.
   https://www.google.pl/maps/place/Wroc%C5%82aw/@51.1072593,17.0220392,16z/data=!4m2!3m1!1s0x470fe9c2d4b58abf:0xb70956aec205e0f5

   Usuń
 3. www.youtube.com/watch?v=5rTm0xETog
  www.youtube.com/watch?v=De5bC_54mJY
  Jolanta Pieńkowska jak zawsze wygląda kwitnąco!!
  :)

  OdpowiedzUsuń