29 kwi 2012

Sosnówka - opuszczona stołówka

To co mam najbliżej traktuję najgorzej, tyle razy przejeżdżałam obok tego miejsca a nigdy nie poświęciłam mu więcej niż tylko minutę uwagi. 

Budynek znajduje się po prawej stronie drogi z Sosnówki Górnej do Borowic/Karpacza Górnego. Jest to opuszczona stołówka dla kuracjuszy, świetna lokalizacja na zjedzenie śniadania :)

Lenistwo zemściło się  na mnie. W grudniu 2011 roku obleciałam dookoła budyneczek, mróz i śnieg po kolana; zrobiłam dosłownie 5 zdjęć.
25 kwietnia 2012 roku wracał tamtędy mój mąż i zrobił mi fotkę:


Ktoś usunął wszystkie okna. 
Szlag mnie trafił i jestem zła na siebie za olewactwo.

Uzupełnienie: maj 2013


7 komentarzy:

 1. Bardzo lubię to miejsce, jest niezwykłe, jedyne w swoim rodzaju. Zwiedziłem je gdy okna jeszcze tam były. Podejrzewam, że jeszcze kilka lat i nie będzie śladu po tym budynku... Na szczęście zostaną zdjęcia :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wie ktoś coś więcej o tym ciekawym budynku?

  OdpowiedzUsuń
 3. Budyneczek widać doskonale z Kaplicy św. Anny. Zawsze przypomina mi spodek kosmitów, jak zwykle "wspaniała" architektura postkomunistyczna :/ Ale przez to ciekawi.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Fakt. Twój komentarz przypomniał mi, że brakuje mi wpisu o Kaplicy Św. Anny :)

   Usuń
 4. Ja to miejsce odkryłem przypadkiem jeżdżąc po okolicy turystycznie motocyklem w czerwcu 2017. Obraz był żałosny. Strasznie mnie złości, że takie obiekty tak strasznie są dewastowane i rozkradane. Ktoś kiedyś wkładał serce i zapał w budowę tych obiektów, a teraz wszystko popada w ruinę. W duchu rzucam klątwy. :-(

  OdpowiedzUsuń
 5. A tam gdzieś w pobliżu nie było kiedyś basenu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, niedaleko szkoły w Sosnówce.
   Przy ulicy szkolnej.
   Dziś pozostały fragment pełni funkcję przydomowego oczka wodnego.

   Usuń