11 wrz 2016

Nasze obiekty-raport terenowy

        Już dawno nie meldowałam co słychać na naszych budowach i pewnie się zastanawiacie czy czegoś nie porzuciliśmy. Pora na krótki raport z regionu (taki zabytkowy teleexpres). Otóż, przez wakacje trochę popracowaliśmy, nękają nas nieoczekiwane przestoje, tłumnie odwiedzali nas przyjaciele i osoby będące "przejazdem". Serdecznie dziękujemy!

Najwięcej pracy włożyliśmy w zamek w Lipie; wycięliśmy sporo samosiejek, trawa jest strzyżona na bieżąco, odtwarzany jest mur :) Został przygotowany plan zabezpieczenia murów oraz kuchni.  Czasami meldujemy się na naszym fanpage Zamek Lipa i tam znajdziecie więcej zdjęć z prac.


Część północna zamku została oczyszczona z młodych drzewek.


Coś w końcu murujemy :)

I dla porównania daję zdjęcie z wiosny:

Piotr Kucznir podpisuje specjalny egzemplarz swojej nowej książki "Tajny zamek Czocha". Na fejsie można zobaczyć uśmiechnięty dziób Grzegorza trzymającego papierową zdobycz!


Wpadli do nas przesympatyczni członkowie Dolnośląskiego Towarzystwa Miłośników Zabytków, których to przepędziliśmy po każdym kamieniu i ciekawym miejscu w okolicy :)


Goście, razem z nami, poznawali historię tajemniczej dziury w lesie. Gdyby ktoś pytał, to tak, zjechaliśmy do środka. Niestety tunelu do Berlina tam nie ma.


Pod zamkiem zamieszkało dwóch tajemniczych panów  ze sprzętem i wielką anteną.Na Chobieni trwa walka o podłączenia instalacji, także niewiele mieliśmy do roboty. Gdy już poświęciliśmy czas na pracę... pogoda przysłała nam deszcz.
Zapraszam na nasz fanpage Zamek Chobienia
Ogromny postęp można zaobserwować na obiekcie 770 -Skansen Fortyfikacyjny Czerwieńsk. Tam główny prowadzący, czyli Andrzej, mocno daje do pieca i obiekt przechodzi ostatnie etapy malowania (wewnątrz i z zewnątrz). W trakcie realizacji są elementy wyposażenia oraz wystawy.
Mam nadzieję, że na przyszły rok obiekt 770 zaoferuje zwiedzającym więcej atrakcji (niż nasze straszące dzioby). Żart taki.
O obiekcie często piszemy na naszej fejsowej grupie
 Zdjęcia z obiektu 770 są autorstwa Andrzeja.

5 komentarzy:

 1. Jednym słowy dzieje się i tak trzymać. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. świetnie! coraz bliżej dnia, kiedy tam w końcu pojedziemy, to trafimy już na pięknie zagospodarowany teren ;).
  Brawo Wy!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Już mamy cywilizację doprowadzoną, kanalizę i prąd a sanitariaty będą lada dzień. Na przyszły rok zapraszamy do nas.

   Usuń
  2. Trwa głębokie urabianie n/pla (żony) ;)

   Usuń