24 sty 2012

Wałbrzych- hotel Sudety

Stoi niedaleko dworca kolejowego Wałbrzych Miasto i nie da się go przegapić :) 
Wygląda jak stary budynek na zużytym blokowisku, idealnie pasuje do tego szarego miasta. Hotel ma właściciela, który rozpoczął remont (ponoć) obiektu. Tak ogromny hotel wymaga milionowych nakładów finansowych bo w obecnym stanie jest prawie ruiną.


Obiekt jest pilnowany, widać również alarm.
Jedyne ślady świadczące, że tam coś się dzieje są ustawione na dachu anteny.
Ogólnie polecam wycieczkę pod hotel, to dobry przykład jak zmarnować kawał terenu...

Z ciekawostek, w tym hotelu wesele miał Krzysztof Ignaczak :)

Aktualizacja, grudzień 201216 komentarzy:

 1. Nieźle... Wygląda nieziemsko - uwielbiam takie obiekty - w środku musi być cholernie ciekawie... Próbowałaś gadać z ochroną czy jest możliwość wejście do wewnątrz? Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. na youtube jest filmik z wnetrza hotelu:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Pochodzę w W-cha i za dzieciaka chodziłam z dziadkiem na spacery w pobliżu tego hotelu, a do hotelowej kawiarni czasami w niedzielę na ciasto :D Strasznie mnie to wtedy jarało. Miałam może z 4-5 lat, a tam pełno ludzi z walizkami. Pamiętam, jak spytłam dziadka, czy oni nie mają domu :D Wtedy dziadek musiał mi wyjaśnić, co to jest hotel :D
  Gdyby tylko znlazł się jakiś inwestor, to może coś by jeszcze sie udało zrobić... Bo w sumie, jak ma tak stać i niszczeć, to lepiej, żeby ktoś się zajął wyburzeniem.

  OdpowiedzUsuń
 4. 1) wybrałbym się tam, po kontakcie z właścicielem
  2) książki "Zapomniane miejsca Dolnego Śląska..." brak, mogę kupić ale nie wiadomo kiedy będzie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Wyburzenie tego obiektu jest ciosem w serce. Jest to ikona Wałbrzycha. Wyjście jest jedno - modernizacja, inwestycja, remont, zagospodarowanie!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. POPIERAM TWA WYPOWIEDZ.WYBURZYC SUDETY TO TAK SAMO JAK ZNISZCZYC BELWEDER

   Usuń
 6. Jeśli ktoś ma na to pomysł to i można zainwestować i odrestaurować jeśli to takie super miejsce, ale patrząc na zdjęcia to raczej "statek widmo" w architekturze ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Niedawno zauważyłam również, że po prawej stronie w rogu na ostatnim piętrze hotelu jest wymienione okno, a w nocy/wieczorem, kiedy jest ciemno pali się tam światło.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgodzę się też to zauważyłem A szczególności zima

   Usuń
  2. Tez zauważyłem że jest okno wymienione

   Ps jest ktoś chętny na eksploracje tego hotelu

   Usuń
 8. Byłem tam parę tygodni temu i rozmawiałem z panią sprzątaczką. Ogólnie z zewnątrz nic na to nie wskazuje, ale w środku ruch jak w ulu:) Inwestor-właściciel z Górnego Śląska ma wizję przywrócenia tego miejsca do życia. Nie ma mowy o wyburzaniu, tym bardziej, że wewnątrz remont wre. Lokalsi pracujący przy odremontowywaniu raczej nie podzielają optymizmu właściciela, ale wałbrzyszanie w ogóle optymizmem nie grzeszą;) A co do samych Sudetów, to budynek sam w sobie nie jest jakoś szczególnie obleśny (a wnętrza za czasów jego świetności były mocno nowoczesne). W latach 60 i 70 podobne konstrukcje hotelowe powstawały na całym świecie.

  OdpowiedzUsuń
 9. Najlepsze"BANKIETY"w laach 70-h!

  OdpowiedzUsuń
 10. Ten budynek faktycznie nie z naszej epoki...jest przeżytkiem. Myślę że wyburzenie tego budynku będzie bardziej widowiskowe niż sam budynek :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Wychowałem się w Wałbrzychu. Znam ten Hotel. Pracowała w nim moja Mama. Było to naprawdę fajne miejsce. Blisko dworca, jadąc w stronę Nowego Miasta zawsze przejeżdżałem obok Hotelu. Teraz mieszkam w innym województwie. Ale uważam, że szkoda by było gdyby miał zostać wyburzony.
  Pozdrawiam Wałbrzyszan.

  OdpowiedzUsuń
 12. Podjechalismy pod hotel, zapaliło się światło ma parterze i jakis dziwny dźwięk. Ktoś coś?

  OdpowiedzUsuń
 13. Mieszkałem w tym hotelu wielokrotnie pracując w klubie TIP-TOP/jeśli ktoś pamięta/Tam też poznałem swoją żonę,która w tym hotelu pracowała.SZKODA TEGO MARNOTRAWSTWA

  OdpowiedzUsuń