29 kwi 2015

Sprayem malowane cz.V

Następne dwa posty będą odpoczynkiem od architektury, zarówno tej ładnej jak i walącej się. Mam kilka obrazków, które uchwyciłam w trasie i nie zawsze są to malunki typu graffiti.Największym zaskoczeniem  był 2Pac na dworcu a zaraz po nim "Wioska Don Kichota" i jej kolorowe przystanki.

Podkład muzyczny:

1. Na dworcu PKS w Środzie Śląskiej znajduje się podobizna... amerykańskiego rapera znanego jako 2Pac. Niestety mural już został uszkodzony przez wandali.


2. Graffiti związane ze sportem, w tym przypadku (i na 2 kolejnych fotkach) króluje piłka nożna.


3.

4.

5. Wrocław miasto-raj dla fotografa. Po prawdzie ta ściana jest reklamą sklepu a nie typowym graffiti, stanowi przykład eleganckiego wykorzystania tej techniki w praktyce.


6. Znowu Wrocław, tym razem obrazek pod knajpą.


7. Wioska Don Kichota, Wojcieszyn. Hiszpania, jakiej nie znacie – Śladami wiatraków i Błędnych Rycerzy.
 

8.

9. Zaproszenie na wegetariadę...


10. I trochę sztuki współczesnej.


11. Nawet bardzo współczesnej.


12. I na sam koniec krótkie przesłanie, dbaj o swoją okolicę bo zamiast fajnych klimatów będziemy focić jałową ziemię. Zdziwiłam się gdy moi znajomi z Meksyku zazdrościli mi zdjęć nieba (wschody i zachody słońca) oni, ze względu na smog rzadko takie mają.2 komentarze:

 1. A wiesz, że i mnie wiosna zwróciła uwagę na graffiti?
  I znalazłam mapkę murali wrocławskich, przymierzam się do tematu:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Powiem Ci,że w sobotę zdeptałam buty a nie zrobiłam nawet 1/10 miasta. To co fajne kryje się w zaułkach i bocznych uliczkach. Niedługo powrót się szykuje.

   Usuń